صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آلبوم تصاوير
بازديدها
پيوندهاي ویژه
تازه ها
تصویر مناسبت
جستجو
خبر مهم
داروخانه ها
زمان ديجيتال
منوی کارتابل
منوي افقي اصلي بالاي سايت
موسسات طرف قرارداد روستایی
نرم افزار مطب
نظر خواهي
نظر خواهي
ورود كاربران
ورود كاربران1397/3/22 11:50:40 مدیرکل بیمه سلامت مازندران: پزشک خانواده مشاوری امین و آگاه در عرصه سلامت جامعه است مدیرکل بیمه سلامت مازندران در جمع پزشکان خانواده شهرستان بابل بیان داشت: پزشک خانواده به عنوان مشاوری امین و آگاه در عرصه سلامت جامعه نقش بسیار مهمی دارد. وی بهره مندی یکسان افراد جامعه از سرانه ، انجام معاینات دوره ای و پیگیری وضعیت سلامت مردم ، دسترسی آسان و شبانه روزی مرم به خدمات سطح اول، حذف پرداخت هزینه‌های اضافی درمان، ، برقراری نظام ارجاع وجلوگیری از مراجعه غیر ضروری مردم به پزشکان مختلف و تشکیل پرونده سلامت را از ویژگی‌های پزشک خانواده برشمرد.

   مدیرکل بیمه سلامت مازندران در جمع پزشکان خانواده شهرستان بابل بیان داشت: پزشک خانواده به عنوان مشاوری امین و آگاه در عرصه سلامت  جامعه نقش بسیار مهمی دارد. وی بهره مندی یکسان افراد جامعه از سرانه ، انجام معاینات دوره ای و پیگیری وضعیت سلامت مردم ، دسترسی آسان و شبانه روزی مرم به خدمات سطح اول، حذف پرداخت هزینه‌های اضافی درمان، ، برقراری نظام ارجاع وجلوگیری از مراجعه غیر ضروری مردم به پزشکان مختلف و تشکیل پرونده سلامت را از ویژگی‌های پزشک خانواده برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران، دکتر رسول ظفرمند مدیرکل بیمه سلامت مازندران در نشست هم اندیشی پزشکان خانواده شهری شهرستان بابل که با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل، رییس شورای هماهنگی نظام پزشکی استان و مدیر درمان تأمین اجتماعی استان در سالن همایش معاونت بهداشتی بابل برگزار شد،  افزود: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع باهدف توزیع عادلانه خدمات سلامت بین همه اقشارجامعه آغاز شد . اجرای برنامه پزشک خانواده در بسیاری از کشورها، سابقه چندین  ساله دارد که مهم‌‌ترین رکن نظام ارجاع در این کشور پزشکان‌عمومی هستند. بیماران تماس‌زیادی با پزشکان متخصص ندارند و تنها وسیله مراجعه به این دسته از پزشکان از طریق نظام ارجاع می باشد. این امر در کشور ما در آغاز راه قرار دارد و یقیناً با برخی کمبودها در اجرا رو به رو است که با کمک تمامی فعالین و مسئولین این بخش می توان به رضایت هرچه بیشتر ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمات سلامت دست یافت و یقیناً کمک و همراهی تمامی مسئولین نیز در این راه نقش بسیار تأثیرگذاری دارد.

مدیرکل بیمه سـلامت مازندران ضمن تأکید بر همراهی و حمایت همیشگی بیمه سلامت با اجرای این طرح بزرگ ، افزود: از مهم‌ترین اصول اجرای برنامه پزشک خانواده ، تامین منابع پایدار برای این حوزه است و ما انتظار داریم وقتی طرح بزرگی مثل پزشک خانواده شروع می‌شود، مهم‌ترین اصل آن یعنی تأمین منابع پایدار مد نظر قرار گیرد.

لازم به ذکر است در پایان این نشست، برنامه پرسش و پاسخ مسئولین و حاضرین برگزار شد و مقرر شد این جلسات برای هماهنگی هرچه بیشتر به صورت مدون برگزار گردد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر