صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آلبوم تصاوير
بازديدها
پيوندهاي ویژه
تازه ها
تصویر مناسبت
جستجو
خبر مهم
داروخانه ها
زمان ديجيتال
منوی کارتابل
منوي افقي اصلي بالاي سايت
موسسات طرف قرارداد روستایی
نرم افزار مطب
نظر خواهي
نظر خواهي
ورود كاربران
ورود كاربران
1397/10/9 14:03:44 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران:نقش کلیدی استحقاق سنجی درهزینه کرد صحیح اعتبارات/ نسخه نویسی الکترونیکی درسیستم سلامت به فرهنگ تبدیل شود جلسه هماهنگی اجرای نسخه نویسی الکترونیکی خدمات بهداشتی درمانی در یکی از شهرهای استان مازندران با حضور دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ، دکتر اعرابی ،معاون بهداشتی این دانشگاه ، دکتر ظفرمند ، مدیرکل بیمه سلامت استان و جمعی از کارشناسان در این اداره کل برگزار شد .

   جلسه هماهنگی اجرای نسخه نویسی الکترونیکی خدمات بهداشتی درمانی در یکی از شهرهای استان مازندران با حضور دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ، دکتر اعرابی ،معاون بهداشتی این دانشگاه ، دکتر ظفرمند ، مدیرکل بیمه سلامت استان و جمعی از کارشناسان در این اداره کل برگزار شد .  

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران، گفت: بدون شک نسخه نویسی الکترونیکی نقش مهمی درجلوگیری از هدررفت منابع دارد.

سید عباس موسوی درگفت وگو با خبرنگار آی هینا ( (ihina ، درخصوص پیگیری اجرای طرح استحقاق سنجی دراستان مازندران، گفت: اجرای طرح استحقاق سنجی با کمک مسئولان مربوطه یه خوبی آغاز شده است، اما تا دستیابی به نقطه ایده آل فاصله بسیاری وجود دارد؛ چرا که باید برخی مسائل دراجرای این طرح تعیین تکلیف شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدماتبهداشتی و درمانی مازندران، با اشاره به اینکه برای نسخه نویسی الکترونیکی، دانشگاه علوم پزشکی مازندران اقداماتی را از چند سال گذشته دربابلسر انجام داده است، افزود: نتایج این اقدامات درطی هفته های آینده مشخص خواهد شد، ضمن اینکه درخصوص سامانه سیب هم برخی فعالیت ها ها درحال انجام است؛ لذا قدم های بسیار مهمی درخصوص نسخه نویسی الکترونیکی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دوران فعاالیت های کاغذی درحوزه سلامت گذشته است، تصریح کرد: به طورحتم باید بحث الکرونیکی کردن خدمات بهداشتی ودرمانی با قدرت بسیار پیگیری شود، بدون شک نسخه نویسی الکترونیکی نقش مهمی درجلوگیری از هدررفت منابع دارد؛ هرچند که نسخه نویسی الکترونیکی باید به صورت یک فرهنگ وارد سیستم سلامت شود.

موسوی با تاکید براینکه اطلاعات دارویی و تداخلات به راحتی درسیستم های الکترونیکی رصد خواهد شد، گفت: عدم توجه به این مسئله درآینده حوزه سلامت به ویژه درسازمان های بیمه گر نقش مخربی خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران، با اشاره به اینکه مجلس و مجموعه تصمیم گیرندگان باید درتصویب بودجه بیمه سلامت به نکات مهمی توجه کنند، افزود: اگر اعتبارات مناسبی تصویب نشود، نمی توان خدمات شایسته ای را هم به مردم ارایه داد؛ بنابراین درشرایط اقتصادی فعلی برای جلوگیری از هرگونه آسیب به مردم باید به حوزه سلامت بیش از پیش توجه کرد.

دکتر ظفرمند،  مدیرکل بیمه سلامت مازندران نیز طی سخنانی در این نشست بیان داشت: به منظور ساماندهی داده های سلامت افراد جامعه و کاهش بروکراسی اداری و سیستم مضر کاغذی در ارائه رسیدگی و پرداخت خدمات سلامت ، کشور را بر آن داشت با بهره مندی از سیستم توانمند الکترونیک در ارائه رسیدگی و پرداخت خدمات سلامت بهره گیرد . وی افزود: با این اقدام در ضمن شفاف‌سازی خدمات بیمه‌ای افراد خدمات سلامت بهداشتی و درمانی آنها نیز ساماندهی شده و برای تداوم منطقی خدمت در سطوح بعدی مورد بهره برداری قرار می گیرد .
مدیرکل بیمه سلامت مازندران در ادامه افزود در همین راستا بر اساس اینکه دانشگاه علوم پزشکی با گستره وسیع خدمات بزرگترین شریک کاری بیمه سلامت می باشد بر آن شدیم تا با برگزاری نشست های هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی مقدمات و روشهای اجرایی لازم را برای بررسی و با ایجاد تعامل بیشتر در راستای عملیاتی نمودن نسخه نویسی الکترونیکی در استان یک شهر را به عنوان پایلوت انتخاب تا با حمایت طلبی از مسئولین شهری فرماندار نظام پزشکی پزشکان و همه ما بساط طرف قرارداد نسبت به آغاز اجرای طرح اقدام نماییم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر